К основному контенту

пристосування живих організмів до водних умов існування

пристосування живих організмів до водних умов існування

21. Пристосування до водного середовища. Оскільки вода є середовищем існування для багатьох організмів, важливими є такі її властивості як густина, вміст розчинених газів, прозорість, кислотність тощо. Особливо чутливими до зміни вологості і кількості води є рослини. За потребою у воді виділяють такі екологічні групи рослин: * гідратофіти, які живуть тільки у воді, вони цілком або майже повністю занурені у воду.  Ґрунтові порожнини заповнені водою або повітрям. Завдяки наявності вологи умови існування дрібних організмів у ґрунті наближаються до подібних у водоймах. Вологість ґрунту завжди вища, ніж повітря, і тому різноманітні організми можуть легше переживати там посушливий період.

2. Поняття про середовище існування, шляхи пристосувань до нього організмів. 3. Біологічні адаптивні ритми організмів. 1. Екологічні чинники (біотичні, абіотичні, антропогенні).  Екологічна валентність — це ступінь пристосованості живого організму до змін умов середовища. Кількісно екологічна валентність виражається діапазоном середовища, у межах якого певний вид зберігає нормальну життєдіяльність. 2. Середовище існування і шляхи пристосування до нього організмів.  Важливу роль має газовий склад водного середовища: кількість кисню, вуглекислого газу та інших атмосферних газів, розчинених у воді, сильно варіює в часі. Солоність є значущим абіотичним чинником у водних об’єктах.

Знати: шляхи пристосування живих істот до умов існування, особливості їх поведінки в цих умовах; Уміти: характеризувати взаємозв’язки організмів із довкіллям; обґрунтовувати результати пристосувань живих організмів. Тип уроку: комбінований. Форми і методи педагогічної діяльності

Водне середовище існування за своїми умовами значно відрізняється від наземно-повітряного. Вода має високу густину, менший вміст кисню, значні перепади тиску, водойми різних типів відрізняються концентрацією солей, швидкістю течії тощо.  Ці організми мають пристосування для пересування по дну водойм або прикріплення до нього, часто здатні закопуватись у його товщу. Перифітон - організми, які оселяються на різних субстратах у товщі води, дно кораблів, гідротехнічні споруди тощо. Такі організми мають різні пристосування для прикріпленого способу життя. їхнє поширення забезпечують певні фази життєвого циклу (личинки, спори тощо). Нейстон - організми, які мешкають на межі повітряного і водного середовища.

Поняття про середовище існування. Одним з найважливіших понять екології є середовище проживання. Навколишнє середовище - це сукупність факторів і елементів, які впливають на організм в місці його проживання.  Життя виникла і поширилася в водному середовищі. Згодом, з появою фотосинтезу, а отже, і вільного кисню, спочатку у воді, а потім і в атмосфері живі організми "вийшли" на сушу.  У всьому розмаїтті пристосування живих організмів до несприятливих умов можна виділити наступні основні способи. Активний шлях - це посилення опірності, активізація регуляторних процесів, що дозволяють здійснювати всі фізіологічні функції, незважаючи па відхилення якихось чинників від оптимальних величин.

Назвіть середовища існування організмів на нашій планеті. Чим різняться умови існування організмів у цих середовищах? На нашій планеті мешкають дуже різноманітні організми. Вони населяють усі наявні середовища, які суттєво відрізняються за специфікою умов. Учені вважають, що життя виникло й поширилося спочатку у водному середовищі.  У цьому параграфі йшлося про адаптації організмів до наземно-повітряного, водного та ґрунтового середовищ існування, а про особливості організму як середовища мешкання та пов'язані з цим пристосування дізнаємося з наступного параграфа. Рис. 63. Адаптації до пересування в ґрунті.

Живі організми як середовище існування докорінно відрізняються від інших середовищ. Якщо на організми, які живуть на поверхні істот (ектопаразити), впливають фактори зовнішнього середовища, то на тих, які живуть усередині організму хазяїна (ендопаразити), ці фактори безпосередньо не впливають. Середовище тут стабільне. життєві форми. Пристосування еукаріотичних організмів до певних умов середовища неодмінно позначається на їхній будові та процесах життєдіяльності. Так виникають морфофізіологічні адаптації, які сприяють успішному здійсненню життєвих функцій і виживанню організмів кожного виду.

Великий довідник школяра - це унікальна збірка, де подано найбільш важливу і потрібну інформацію, яка потрібна школярам - від 5-го по 11 клас. Всі матеріали викладені у зручній для навчання формі, усе, що потрібно, вдало доповнене ілюстраціями - Природознавство - Великий довідник школяра - Пристосування організмів до умов існування - Умови життя на планеті Земля - Всесвіт як середовище життя людини

Умови існування живих організмів: Наявність води Наявність світла Наявність тепла Наявність повітря Наявність продуктів живлення. Слайд 11. Для життя організмам необхідні кисень, вуглекислий газ, вода, поживні речовини, сонячне світло, певна температура. Яке значення має вода для рослин і тварин? Що відбувається з кімнатною рослиною, якщо її довго не підливати? Чому це відбувається?  Без води не може жити жодна рослина чи тварина, бо вода входить до складу живих організмів. Вода є в організмі всіх рослин і тварин. У плодах таких рослин, як огірки, помідори, кавуни, вода сягає 80% їхньої маси. Рослини вбирають воду з ґрунту за допомогою коренів, а тварини п'ють її та вживають разом з їжею.

Живий організм – рослинний чи тваринний – залежить від середовища, а середовище перетворюється внаслідок діяльності організмів. Зв`язок "організм – середовище" має чіткий двосторонній характер у відповідності до принципу єдності організму і середовища (І.М.Сеченов, 1861 р.). При цьому, рівні організації життя складають своєрідний біологічний спектр – ген, клітина, орган, організм, популяція, угрупування.  Для водних організмів аналогічним фактором є гідростатичний тиск.  Пристосування організмів, адаптація їх до тих чи інших умов існування стосовно до кліматоутворювальних факторів має назву акліматизація. Акліматизація відбувається на протязі ряду поколінь і може закріплюватися на генетичному рівні.

Середовище існування - це сукупність умов, у яких живуть особини та їхні угруповання. Вода покриває 71% площі земної кулі і складає 1/800 частину обсягу суші або 1370 м3.  Гідробіонти виробили різноманітні пристосування до своєрідних умов водного середовища. Їх ми і розглянемо. РОЗДІЛ 1. Загальна характеристика водного середовища.  Такий фактор як густина води визначає умови переміщення водних організмів і тиск на різних глибинах. <#"justify">·сплющеність тіла, його подовження, розвиток численних виростів або щетинок, що збільшує тертя об воду; ·зменшення щільності за рахунок редукції скелету; ·накопичення в тілі жирів, бульбашок газу.

Живі організми нашої планети населяють чотири основні середовища існування: водне, наземно-повітряне, ґрунти, а також організми інших істот. Живі організми нашої планети населяють чотири основні середовища існування: наземно-повітряне, водне, грунт, а також організми інших істот. Наземно-повітряне середовище існування. Наземно-повітряне середовище найрізноманітніше за своїми умовами.  Для всіх цих умов у гідробіонтів історично вироблені відповідні пристосування-адаптації. Воді властива висока щільність (1 г/см3, що в 800 разів більше щільності повітря) і в'язкість. 1) У рослин дуже слабко розвинені або зовсім відсутні механічні тканини - їм опора сама вода.

Знання пристосувань живих організмів до умов життя. Як вижити серед великого різноманіття живих істот і під впливом несприятливих чинників середовища? Пристосування до умов існування накладає на організм певні обмеження, що потребує затрат енергії й одночасно знижує його можливості адаптації до інших факторів це так звана ціль спеціалізації; неможливо вдосконалюватись, якщо погнатися за двома зайцями одразу. Тому кожний вид володіє обмеженим набором пристосувань. Такі набори пов’язаних між собою пристосувань та обмежень називаються адаптивними комплексами. У подібних умовах у різних видів форм

Середовища існування (наземно-повітряне, водне, ґрунтове, живі організми як середовище існування). Пристосування організмів до чинників середовища. ЕКОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ Середовище — вся сукупність елементів, які мають пряму або непряму дію. на організми в місці їх існування.  Поєднання умов середовища, забезпечуючи посилене зростання, розвиток і розмноження кожного організму (популяції, виду), називають біологічним оптимумом. Створення умов біологічного оптимуму при вирощуванні сільськогосподарських культур і тварин дозволяє значно підвищити їх продуктивність. Абіотичні чинники середовища. Світло. Випромінювання Сонця виконує по відношенню до живої природи двояку функцію.

Умови існування живих організмів – це наявність води, світла, повітря, продуктів харчування. У нашій місцевості умови змінюються зі зміною пір року. Активний розвиток рослин починається навесні й триває протягом усього літа.  У рослин сформувалися різні пристосування до умов існування. Наприклад, рослини, які живуть у посушливих місцевостях, під час дощів запасають воду в листі та стеблах (кактуси, алое). В одних рослин листя перетворилося на колючки, листя інших має грубий восковий покрив, що дозволяє їм ощадливо витрачати воду.  Риби – мешканці водного середовища – добре пристосовані до життя у воді. Так, для дихання розчиненим у воді киснем вони мають спеціальні органи дихання – зябра.

Вода як середовище існування має ряд специфічних властивостей, таких, як велика щільність, сильні перепади тиску, щодо малий вміст кисню, сильне поглинання сонячних променів і ін. Водойми та окремі їх ділянки розрізняються, крім того, сольовим режимом, швидкістю горизонтальних переміщень (течій) , змістом зважених часток.  щільність води - Це фактор, що визначає умови пересування водних організмів і тиск на різних глибинах. Для дистильованої води щільність дорівнює 1 г / см3 при 4 ° C. Щільність природних вод, що містять розчинені солі, може бути більше, до 1,35 г / см3.  Адаптивні біологічні ритми виникли як пристосування фізіології живих істот до регулярних екологічних змін у зовнішньому середовищі.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

відповіді до самостійної роботи з геометрії 10 клас роганін

відповіді до самостійної роботи з геометрії 10 клас роганін Безкоштовні відповіді на запитання та завдання - Геометрія, Комплексний зошит, Роганін О. М, 10 клас - це незамінний посібник для батьків та їх учнів. Наш сайт - mygdz.com.ua з готовими домашніми завданнями ( ГДЗ ) створений спеціально для полегшення навчання. На цій сторінці ви можете знайти безкоштовно гдз 10 клас геометрія. Тепер учні зможуть перевіряти свої домашні завдання, а їхні батьки зможуть їм допомагати. Ви завжди можете онлайн абсолютно безкоштовно переглянути відповіді на питання та завдання геометрія 10 клас. Довідник містить всю необхідну інформацію для самоперевірки виконання в Геометрія. 10 клас. Роганін О. М. «Тест-контроль. Алгебра. Геометрія. 10 клас.» ГДЗ. Роганін О. М. Відповіді до тестового контролю знань з алгебри і геометрії для 10 класу Роганін. Ответы к тестовому контролю знаний по алгебре и геометрии для 10 класса Роганин. ГЕОМЕТРІЯ - ВІДПОВІДІ - Збірник призначений для перевірки знань учнів 10 к

відповіді з математики тестові завдання капіносов білоусова

відповіді з математики тестові завдання капіносов білоусова Завдання та відповіді. ЗНО 2014 з математики. Если у Вас возникают трудности, то опытный репетитор (Донецк, онлайн занятия) поможет Вам в подготовке к ГИА (ДПА) или ВНО (ЗНО) по математике. Записаться. С уважением, Сергей Бондаренко. Теги: ЗНО — 2014. Понравилось? Поделись с друзьями! Вам, возможно, понравится. Правильні відповіді на завдання тесту зовнішнього незалежного оцінювання з математики.  Складність завдань тестів ЗНО не змінюватиметься Завдання тестів ЗНО не будуть змінені через карантин і проведення дистанційного навчання. Карта розділу «ЗНО». Інші заголовки розділу. Osvita.ua. ЗНО. Відповіді на тести ЗНО. Відповіді на тест ЗНО з математики 2014 року. Правильні відповіді на завдання тесту зовнішнього незалежного оцінювання з математики. Друкувати. Запитати. Математика: 1001 варіант тест, завдань до зовніш. незалеж. оцінювання + відповіді/ Ю. О. Захарійченко, О. В. Школьний. - К.: Генеза, 2008. - Ч. 1:10 кл. - 112

програма для просмотра онлайн матчів фудболу на андроид

програма для просмотра онлайн матчів фудболу на андроид Nx Football — программа для прогнозирования футбола. На базе Excel. С использованием линий Боллинджера.  Ещё одна программа по прогнозированию футбола на основе таблиц Excel. Таблица показывает вероятность победы в процентах, чья форма лучше, даёт прогноз. 1MIL AUTO 2019. Программы. 23.12.20190192. Автоматическая таблица Excel для прогнозирования футбольных матчей. Описание В программу встроено пять алгоритмов расчёта прогноза. Анализ 10 последних. Завтра стартует очередной Чемпионат России по футболу. Первый матч нового сезона пройдет на стадионе «Открытие-Арена» в Москве, где встретятся футбольные клубы «Спартак» и «Уфа». Для всех болельщиков мы подготовили подборку футбольных приложений. Смотрите, читайте, болейте! РФПЛ. Чемпионат России по футболу. Начнем с официального приложения Российской футбольной Премьер-лиги. Вышло оно относительно недавно, в мае 2015 года. В приложении собрана статистика по всем клубам Премьер-лиги и